AKTUÁLNĚ - Lyžování bez čekání :-)

Neseďte v neděli doma a přijeďte si užít testování carvingových lyží světových značek, k tomu super počasí a luxusně upravené svahy. To vše jen u nás!

Jezdíme každý den 9:00 - 16:00 hod. Všechny sjezdovky jsou v provozu a luxusně upraveny, jezdí sedačka a dětský vlek. Připravena je také lyžařská školka, nutná rezervace předem na telefonním čísle 725 966 371. Na kolibě je pro Vás připravena výborná domácí kuchyně.

Těší se na Vás kolektiv Skiparku Gruň

Areál

Lyžařské a rekreační středisko SKI PARK GRUŇ se nachází v poměrně úzkém údolí potoka Poledňana na severovýchodním úbočí beskydského Gruně (v nadmořské výšce 750 m n.m.) v katastrálním území Gruň - Staré Hamry, okr. Frýdek Místek, v zachovalé panenské přírodě druhého vnějšího hygienického pásma vodní nádrže Šance.

Lokalita

> Celá lokalita se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskydy se specifickými požadavky na ochranu krajinného prostředí. Od přehradní nádrže směrem na Masarykovo údolí je instalována naučná stezka se zvířenou a ptactvem žijícím v beskydské oblasti.

> Z přístupové cesty směrem na Kozlenu je nádherný výhled na celé panoráma východního údolí a Lysou Horu. Z vrcholu Těšiňočky je výhled východním směrem na Visalaje a Bílý kříž, jihovýchodním směrem na Slovensko, Malou Fatru a Rozsutec a jižním směrem na vrcholky beskydských hvozdů směrem na Soláň a Velké Karlovice.

Počasí

> Klimatické podmínky jsou výhodné zejména pro zimní rekreaci.
> Celé toto území spadá do oblasti Lysé hory a podle klimatického členění patří převážně do oblasti chladné, charakteristické průměrnými teplotami 3° - 6°C. Sněhové podmínky jsou dobré. 
> Počet dnů se sněhovou pokrývkou je 110 - 140.
> Průměrný počet letních dnů je od 20 do 40.
> Červencové teploty se pohybují od 18° - 20°C, lednové od -2,5° do -6,5°C.
> Vzhledem k poměrně dobrým lyzařským terénům i příznivým sněhovým podmínkám, vysokou kapacitní vybaveností lyžařskými zařízeními a propojení na parkoviště u hotelu Charbulák, stal se tento areál v údolí Poledňany jedním z nejnavštěvovanějších v Beskydech.

V areálu střediska najdete

> ubytování ve 3 budovách
> restauraci s kvalitní domácí kuchyní, bar i kolibu
> lanovku a 2 vleky s celkovou přepravní kapacita je 3000 osob za hodinu
> 4,3 km sjezdovek
> 2x červená (homologované pro konání závodů)
> 2x modrá
> lyžařská a snowboardová škola pro děti i pro dospělé
> servis a půjčovna lyží a snowboardů
> sauna a koupací sudy
> dětská herna, šipky, ping-pong

Všechny sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány.

V průběhu ledna a března organizujeme lyžařské a snowboardové závody ve všech sjezdových disciplínách.

Naši partneři